Συμμετοχή σε διαγωνισμό ζωγραφικής. PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 20 Ιούνιος 2024 05:54
Με όλες τις τάξεις του σχολείου πήραμε μέρος στον παιδικό διαγωνισμό ζωγραφικής που διοργανώνει κάθε χρόνο το Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης.
Με θέμα "Σημερινές Ιστορίες Αγγείων" οι μαθητές καλούνταν να αποτυπώσουν εικόνες της καθημερινότητάς τους, που θα ήθελαν να αφήσουν στους ανθρώπους του μέλλοντος;
Στο site του διαγωνισμού (https://kidscontest.cycladic.gr/) μπορείτε να δείτε όλα τα έργα που συμμετείχαν καθώς και τους νικητές. Ταυτόχρονα στο βίντεο παρακάτω μπορείτε να δείτε όλες τις ευφάνταστες ζωγραφιές μας που ταξίδεψαν μέχρι την Αθήνα.
Στις 21 και 22/9/2024 τα έργα όλων των παιδιών που συμμετείχαν θα παρουσιαστούν στο Ωδείο Αθηνών στη μεγαλύτερη παιδική έκθεση με τίτλο "Σημερινές Ιστορίες Αγγείων" στο πλαίσιο του 2ου Cycladic Kids Festival.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος καθώς και στην μαθήτριά μας Ελένη Βούλγαρη για την διάκριση της ζωγραφιάς στης ανάμεσα σε πολλές συμμετοχές από την Ελλάδα και το εξωτερικό!

Γεωργία Δαμιανού.
ΠΑΤΗΣΤΕ στην πρώτη εικόνα για να δείτε το VIDEO με τις συμμετοχές του 11ου Δ. Σχ. Σερρών.

συμμετοχες

KC24 Square_GR-all-infosimp elbousimp