Εμφανίσεις Περιεχομένου : 209097
Ανακοινώσεις PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 15 Δεκέμβριος 2016 20:02

11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

Αγαπητοί γονείς σας γνωρίζουμε ότι:

1) Οι έλεγχοι προόδου Α΄ τριμήνου σχολ. έτους 2016-17, θα δοθούν την Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016 μετά το πέρας της γενικής συνέλευσης και τις εκλογές του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων που θα ξεκινήσουν στις 17:00 το απόγευμα.

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών να προσέλθουν στο Σχολείο την οριζόμενη ώρα για να λάβουν μέρος στις εργασίες της Γενικής Συνέλευσης, την εκλογή εκπροσώπων τους στα όργανα διοίκησης του συλλόγου τους και την παραλαβή των Ελέγχων Προόδου των παιδιών τους.

Στις τάξεις Α΄ & Β΄ δεν δίνονται έλεγχοι προόδου αλλά γίνεται απλή ενημέρωση.

2)Η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου και ώρα 18:00 το απόγευμα στην αίθουσα εκδηλώσεων στο κτήριο της ΔΕΥΑΣ Σερρών.

Τέλος για να ευαισθητοποιήσουμε τους μαθητές μας σε θέματα κοινωνικής προσφοράς, συγκεντρώνουμε στο σχολείο τρόφιμα για το κοινωνικό παντοπωλείο της Ιεράς Μητρόπολης ,καθώς και για συμπολίτες της ενορίας μας που τα έχουν ανάγκη. Παρακαλούμε για την συνδρομή σας.

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 15 Δεκέμβριος 2016 20:08