Σχολική γιορτή PDF Εκτύπωση E-mail
Παρασκευή, 24 Μάρτιος 2017 06:02

11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

Αγαπητοί γονείς
Σας γνωρίζουμε ότι η σχολική γιορτή για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου θα γίνει την Παρασκευή 24/03/2017, θα ξεκινήσει στις 10:00΄ και θα ολοκληρωθεί στις 11:30΄ περίπου.
Η προσέλευση των μαθητών στο σχολείο θα γίνει στις 09:30΄ και η αναχώρηση τους μετά το τέλος της γιορτής.
Οι γονείς των μαθητών Μετοχίου-Ξηροτόπου να έχουν υπόψη τους ότι τα δρομολόγια των λεωφορείων θα εκτελεστούν κανονικά (7:30 &14:15).Το ΟΛΟΗΜΕΡΟ δεν θα λειτουργήσει.
Μετά τη λήξη της γιορτής, οι μαθητές των Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεων με το σημαιοφόρο και τους παραστάτες θα παραμείνουν στο σχολείο για να καταθέσουν στεφάνι στο ηρώο του Καπετάν Μητρούση, από τις 11:50 έως 12:10΄.
Το σχολείο θα συμμετάσχει στην παρέλαση της πόλης μόνο με το σημαιοφόρο και τους παραστάτες που θα συγκεντρωθούν στις 11:00 στο προαύλιο της Ιεράς Μητρόπολης .

Μιχάλης Κωσταράκος