Ανακοίνωση 22-3-2020 PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 22 Μάρτιος 2020 10:26

θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την άμεση ανταπόκριση της αποστολής των προσωπικών σας email, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν, αρχικά, για την άμεση και γρήγορη ενημέρωσή σας και, στη συνέχεια, για την επικείμενη τηλεκπαίδευση που προωθεί το Υπουργείο Παιδείας. Στα πλαίσια αυτών των πρωτόγνωρων συνθηκών θα εγκαινιάσουμε σαν εκπαιδευτική κοινότητα νέες μεθόδους εκπαίδευσης και επικοινωνίας. Γι' αυτό θα πρέπει να επισκέπτεστε συχνότερα τα mail σας και την ιστοσελίδα του σχολείου. Προς το παρόν, δεν έχουμε καμία οδηγία για την τηλεκπαίδευση. Μόλις λάβουμε τις σχετικές εγκυκλίους θα ενημερωθείτε άμεσα! Όσοι είστε ήδη σ' επικοινωνία με τους δασκάλους των παιδιών σας, συνεχίστε την και θα την ενισχύσετε περισσότερο με νέους τρόπους, που θα προκύψουν στη συνέχεια.
   Ως προς τη βαθμολογία του Β' τριμήνου, προσανατολιζόμαστε να αποσταλεί ηλεκτρονικά μέσα στις επόμενες ημέρες. Για τους μαθητές Α' & Β' τάξεων η ενημέρωση θα γίνει με ηλεκτρονικό η/και με τηλεφωνικό τρόπο. Σε κάθε περίπτωση θα ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα μας.
 Σε ό,τι αφορά την τηλεκπαίδευση, μπορεί να κληθείτε ν' ανοίξετε λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) στο www.sch.gr για την απόκτηση κωδικών που θα χρησιμοποιηθούν μόλις σταλούν οι απαιτούμενες εγκύκλιοι. Σ' αυτή την περίπτωση θα προσπαθήσουμε να σας ενημερώσουμε άμεσα με τις ανάλογες οδηγίες.
   Σ' αυτές τις δύσκολες στιγμές θα προσπαθήσουμε με κάθε τρόπο να είμαστε δίπλα σε σας και στους μαθητές μας. Περισσότερο από ποτέ θα πρέπει όλοι μας να δείξουμε τη συνεργατικότητά μας, την αλληλεγγύη μας την υπομονή και επιμονή μας!
   Καλή υγεία σε όλους!

Καλή υγεία σε όλους!