Εμφανίσεις Περιεχομένου : 212023
Ενημερωτικό σημείωμα για τις εγγραφές των μαθητών στην Α΄τάξη PDF Εκτύπωση E-mail
Παρασκευή, 15 Μάιος 2020 09:15

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

παρακαλείσθε, αφού αναγνώσετε  την ανάλογη ανακοίνωση για την εγγραφή των παιδιών σας στην Α τάξη του Δημοτικού, προσέξτε τα κάτωθι:
α)Για την πιο άμεση και γρήγορη περαίωση της διαδικασίας, κατεβάστε τα αρχεία που σας επισυνάπτουμε,
συμπληρώστε τα και προσκομίστε τα στο σχολείο σύμφωνα με την ανακοίνωση.
β)Σε ό,τι αφορά τις "Βεβαιώσεις Φοίτησης" του Νηπιαγωγείου, θα φροντίσουμε να τις παραλάβουμε υπηρεσιακά για να αποφύγετε το συνωστισμό στο Νηπιαγωγείο.
γ)Σχετικά με τα Βιβλιάρια Υγείας των παιδιών, καλό θα ήταν να έχετε φωτοτυπημένες την πρώτη σελίδα με το ονοματεπώνυμο του παιδιού και τις εσωτερικές σελίδες που αναγράφονται στις ημερομηνίες και στα εμβόλια που έχουν γίνει.
δ)Τα Ατομικά Δελτία Υγείας Μαθητών (ΑΔΥΜ) μπορείτε να τα προσκομίσετε και το Σεπτέμβριο με την έναρξη της σχολικής χρονιάς.
ε)Σε ό,τι αφορά το αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας, αυτό μπορεί να είναι είτε λογαριασμός κατανάλωσης ρεύματος, νερού κ.τ.λ. είτε συμβόλαιο και φορολογικό έγγραφο σε φωτοτυπία.

στ) Οι ενδιαφερόμενοι για εγγραφή στο Ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου, παρακαλείσθε να προσκομίσετε τα ανάλογα δικαιολογητικά που αναφέρονται στην εγκύκλιο (Βεβαίωση εργασίας, Κάρτα ανεργίας, Ευπαθείς κοινωνικές ομάδες).
η)Μην αμελήσετε να συμπληρώσετε στην "Αίτηση Εγγραφής" ενεργά τηλέφωνα επικοινωνίας και e-mails.
                                                                          Ο Δ/ντής
                                                                     Νικόλαος Παπαματθαίου