ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α' ΤΑΞΗ PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 29 Φεβρουάριος 2024 13:21

ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ

Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. Διευκρινίζεται ότι δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς .

β
. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).

δ
. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

• Εάν επιθυμείτε την εγγραφή του παιδιού σας στο Ολοήμερο, ζητήστε την ανάλογη αίτηση.

• Μπορείτε να συμβουλευτείτε τον πίνακα για να δείτε σε ποιο σχολείο ανήκετε σύμφωνα με την οδό στην οποία βρίσκεται η κατοικία σας.

Παρακαλούμε να προσέρχεστε για την κατάθεση των δικαιολογητικών στο 11ο Δημοτικό Σχολείο στις 12-2 μ.μ.

ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΔΩΝ ΔΗΜΟΤ. ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΣΕΡΡΩΝ (ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΗ)

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 29 Φεβρουάριος 2024 15:52